58. nap – Honnan tudhatod, hogy meg nem oldott belső problémáid vannak?

A segítő szakmák egyik legnagyobb paradoxona, hogy azok, akiken a tapasztalt segítő látja, hogy akár komoly belső problémái vannak, általában alig vagy semennyire nincsenek tudatában ennek.

Ez önmagában nem baj, mert gyakran előfordul, hogy így van egyensúlyban az ember, ezért a nem szakértő beavatkozás csak rontana a helyzetén. Ezért nem szabad amatőr módon, mindenféle ezoterikus elméleteket követve hozzányúlni egy ember személyiségéhez, mert rontani is lehet a segítési szándékkal – javítás helyett.

Léteznek különböző énvédelmi mechanizmusok (ezekről tervezek cikket írni), amelyeknek az a célja, hogy az én védelmét szolgálják. Ha azokat időnek előtte megpiszkáljuk, kárt okozhatnak. Vagy ha egy ellenállást nem azonosít ellenállásként, akkor nagyon félremehet az önismereti út.

Szóval érdemes segítséget kérni, képzett hozzáértőtől. Erről is fogok írni egy cikket, Hogyan válasszunk segítőt? címmel.

Kérlek, segíts nekem a linken található egykérdéses kérdőív kitöltésével!

Viszatérve a fő témához: gyakorlatilag mindenkinek vannak meg nem oldott belső problémái, a kérdés csak az, hogy milyen nagyságúak, mekkora hatással vannak a mindennapi életére és mekkora szenvedést okoznak neki. Tehát Neked is, biztosan. 🙂

Nagyon sokféle meg nem oldott belső probléma létezik és itt most nem a lelki betegségekről beszélek, hanem a mindennapi problémákról. A rosszul feldolgozott gyászról, a társfüggőségről, kapcsolati problémákról, önértékelési zavarokról, stb.

Akkor érdemes elgondolkoznod azon, hogy van valamilyen meg nem oldott problémád, ha (és a felsorolást úgy írtam, ahogy eszembe jutott, nincs prioritási sorrend, valamint biztosan nem teljes):

Egy mondatban összefoglalva: ha van valami, ami rendszeresn ismétlődik és nem tudod megoldani vagy valami nem adekvát erősségű, akkor ezen érdemes elgondolkodni, miért lehet.

Sőt, a gondolkodás kevés, csoportban sokkal egyszerűbb felismerni és megoldani az ilyen problémákat.

Kép forrása: www.pixabay.com

Címkék: ,
Tovább a blogra »