Ahogy ígértem, ma elkezdem az önértékelés növeléssel foglalkozó sorozatomat. Azért sorozat, mert végiggondoltam: egy bejegyzés senkinek sem fogja megnövelni az önértékelését, annál sokkal több lehetséges ok van és sokkal több téma.
Először azokról a hibákról írok, amiket elkövettél.
Mindannyian követünk el hibákat, de nem mindegy, hogyan viszonyulunk hozzájuk.
Kérlek, segíts nekem a linken található egykérdéses kérdőív kitöltésével!
Gyakori tévhit az, hogy a dolgokat hibátlanul kell csinálni, hibátlanul kell megoldani, mert csak úgy lehet jó eredményt elérni. Ez biztos az iskolai oktatásból származik, de tulajdonképpen mindegy, honnan. A lényeg az, hogy Benned van és hat.
A valóság viszont az, hogy tanuld meg elfogadni a hibáidat, amiket tettél és tudd: velük együtt leszel sikeres és magas önértékelésü! A magas önértékelésű emberek nem tökéletesek, hanem, ahogy egy neten terjedő idézet írja:
“A leggyönyörűbb emberek azok, akik ismerik a kudarcot, a szenvedést, a harcot, a veszteséget, és megtalálják a kivezető utat a mélységből. Ezekben az emberekben megvan a kellő megbecsülés, érzékenység és megértés az élet iránt, amely eltölti őket részvéttel, kedvességgel és szeretetteljes törődéssel.”
(Elizabeth-Kübler Ross)
UPDATE: Van még egy tipikus működés, amit kifelejtettem, de nagyon jellemző, ezért bővítem vele a bejegyzést.
Ha Te nem így működsz, akkor jó esély van arra, hogy valamelyik érzelmileg fontos rokonod igen. Így működik:
Elkövetsz valamilyen hibát. Olyat ,ami a nagyobbak közé tartozik. Pl. a NAV inkasszót tesz a számládra, ezért kölcsön kell kérned anyádtól. Egyszer és soha többé, mert tanulsz belőle. S utána – bármilyen pénzügyi kérdésről is van szó, a Te véleményed már nem számít . S erre anyád rendszeresen emlékezetet, vagy Te mindig emlékezteted magad, elkönyvelve magad hozzá nem értőnek. Aztán, ennek következtében sosem tudod elképzelni, hogy az adott területen sikeres legyél valaha. Hiszen a Te tudásod, a Te véleményed nem számít.
Házi feladat: Írd le az 5 legnagyobb hibát, amit elkövettél és utána írd le, miben volt a későbbiekben hasznodra?
Kép forrása: www.pixabay.com
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: