Pénteken kicseréltem a garanciális időn belül tönkrement konyhai csapomat a barkácsáruházban. Egy kis huzavona után visszaadták a pénzt. Aztán vettem egy majdnem kétszer annyiba kerülő csapot, a vízvezetékszerelő felszerelte és azóta boldog vagyok. 🙂
Ennyi dióhéjban a történet, de volt két nagy tanulsága. Az egyik tárgyalástechnika szempontjából, a másik pedig vevőtájékoztatás szempontjából.
Ma a másodikról írok.
Miért vettem kétszer annyiba kerülő csapot, mint másfél éve?
Nem, nem azért, mert azóta több pénzem van csapra. Tavaly is meg tudtam volna venni a többe kerülő csapot.
Két nyomós oka volt:
1. A szakértői ajánlás szerepe: tavaly a vízvezetékszerelőm az olcsóbbat ajánlotta. Én meg bíztam benne, de nem gondoltam bele abba, hogy ő általában olyan helyeken dolgozik, ahol az ügyfelek elvárása a minél alacsonyabb ár. Ezért vettem 5.990.- Ft-ért egy csapot, ami egy év négy hónapot bírt.
Idén már másik szerelőm van, ő sem ajánlott drága csapot, csak elmondta, hogy szerinte milyen legyen, abból kiindulva, hogy melyiket könnyű javítani. Ezért most nem az ár alapján keresgéltem, hanem tudás alapján.
2. A másik ok a saját igényeim felismerése volt – ez az, amit nem tud egy multi sem megtenni: nem akartam egy év múlva egy újabb csapcserélős tortúrát, úgy gondoltam, inkább költök rá többet, de tartson ki. Ezért ebből a szemszögből néztem meg a csapokat. (Elszörnyedve láttam, hogy már 4.500.-ért is van). De én kinéztem magamnak egy 10.990.- Ft-ba kerülőt, ami jónak nézett kis, aztán megvettem.
Itthon vettem észre, hogy erre a csapra 5 év garancia van, ami ráadásul helyszini garancia. Tehát, ha elromlik, akkor nem nekem kell fizetnem a szerelőt, mint a korábbinál, hanem a gyártó küldi ki, így most 5 évig sokkal nagyobb garanciát kapok a csapra, mint az előzőnél.
S itt jön a tanulság: ha tavaly tudom, hogy létezik ilyen csap, várható, hogy azt veszem meg, mert már tavaly sem a pénz számított. Ha a bolt képes engem tájékoztatni az 5 éves helyszíni garanciáról, akkor kimarad a pénteki szerelés, garancális huzavona, stb. Úgy néz ki, ők ezt nem tudják megtenni.
Te hogyan tudod ezt megtenni az ügyfeleiddel/vevőiddel? Biztos van olyan is, aki nemcsak az árat nézi, hanem a szolgáltatást is. Hát adjál neki értéket, amiért többet fog fizetni, mint az árérzékeny vevő!
Kép forrása: www.pixabay.com
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: